Magdalena Majewska-Adamska

Absolwentka studiów prawniczych (magisterskich i doktoranckich) na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, magister międzynarodowych stosunków gospodarczych oraz filolog angielski. W latach 2008-2009 odbyła stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Salzburgu (Austria), w 2010 ukończyła Letnią Szkołę Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie w Białymstoku organizowaną przez Michigan State University College of Law (USA) przy współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku, w 2011 ukończyła Szkołę Prawa Niemieckiego, zaś w 2014 ukończyła kurs Wprowadzenie do Prawa Francuskiego. W roku akademickim 2010/11 stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ukończyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Białymstoku.
Od 2007 roku praktykowała w Kancelariach Adwokackich. Ponad trzyletnia współpraca z największym polskim ubezpieczycielem pozwoliła zdobyć jej szeroką wiedzę w zakresu ubezpieczeń majątkowych. W 2017 roku z sukcesem obroniła dysertację doktorską zatytułowaną „Prawne aspekty polityki transportowej Unii Europejskiej”, której recenzentem był Rzecznik Generalny w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej Maciej Szpunar.

Specjalizuje się w zagadnieniach prawa cywilnego ze szczególnym uwzględnieniem prawa ubezpieczeniowego oraz rodzinnego i spadkowego.

Wpisana na listę adwokatów przy Izbie Adwokackiej w Białymstoku. Doktor nauk prawnych.

Posługuje się językami: angielskim, francuskim i niemieckim.

Telefon: (+48) 692-526-611
E-mail: [email protected]